Czym dokładnie są owijarki do palet?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że owijarki do palet zaliczane są do najważniejszych urządzeń wykorzystywanych do zautomatyzowanego procesu pakowania różnego rodzaju ładunków. Należy zaznaczyć, że za pomocą wspomnianej maszyny możliwe jest zarówno automatyczne, jak i bardzo szybkie owijanie  towarów stretchem. Jakie aspekty wziąć pod uwagę przy wyborze tych produktów? Warto wiedzieć, że ogromnym zainteresowaniem cieszą się obecnie owijarki do palet – Tezaurus.

Jak wybrać owijarkę do palet?

Rekomendowane jest w pierwszej kolejności zweryfikować najważniejsze parametry danej maszyny. Świetnym rozwiązaniem będzie skoncentrowanie się nad wielkością stołu obrotowego, a także nośnością. Godny uwagi jest fakt, że na rynku dostępne są produkty wyposażone w specjalnie skonstruowaną podstawę. W najprostszym możliwym ujęciu będzie ona pomagała w podjeździe wózka widłowego.

Nie można zapomnieć uwzględnić głowicy. jest ona odpowiedzialna za sposób pakowania ładunków. Obecnie można wyróżnić głowicę dwusilnikową, jednosilnikową, z hamulcem elektromagnetycznym, z ręcznym hamulcem folii. Zalecane jest przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie skonsultowanie się ze specjalistą. Jest to bowiem bardzo ważna decyzja dla przedsiębiorstwa.

Jakie są największe zalety omawianego rozwiązania?

Do zdecydowanie najczęściej wymienianych atutów omawianego rozwiązania przez przedsiębiorców należy zaliczyć bezpieczne, dokładne, a także bardzo szybkie pakowanie różnych towarów. Jak wiadomo, w przypadku większych firm, jest to niezbędne urządzenie. Maszyna pozwala bowiem na znaczną poprawę wydajności poszczególnych procesów magazynowych, a także obniżenie kosztów związanych z przygotowaniem paczek. Najważniejszym zadaniem owijarki jest zagwarantowanie maksymalnego bezpieczeństwa nie tylko na czas transportu, ale również magazynowania.

Przedsiębiorstwo będzie miało całkowitą pewność, że palety zapakowane przy wykorzystaniu owijarek będą zabezpieczone przed ingerencją w zawartość palety przez osoby trzecie, różnego rodzaju zabrudzeniami, negatywnym działaniem czynników atmosferycznych, a także ewentualnym uszkodzeniem produktów z ładunku. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że urządzenie znajdzie zastosowanie zarówno w firmach, w których wykorzystuje się zaawansowane systemy pakujące, jak i w przedsiębiorstwach, które nie są wyposażone w linie pakujące.

Warto postawić na automatyczną czy półautomatyczną owijarkę?

Należy mieć świadomość, że półautomatyczna owijarka do palet świetnie zda egzamin w mniejszych zakładach, gdzie nie ma potrzeby lub możliwości na to, by wdrożyć w pełni zautomatyzowane o rozbudowane systemy pakujące. Z kolei duże przedsiębiorstwa przeważnie podejmują decyzję o zainwestowaniu w automatyczną owijarkę. Nikogo nie powinien dziwić wspomniany fakt. Pozwala bowiem na wydajną produkcję, a także zdecydowanie zwiększa liczbę pakowanych ładunków.

Ponadto automatyczna owijarka może być doskonałą opcją we wszystkich zakładach, gdzie pakowane są towary o stosunkowo dużej masie. Przykładami mogą być cegły, kostka brukowa, dachówki. Godny uwagi jest fakt, że automatyczna owijarka zagwarantuje wszystkim pakowanym produktom bezpieczeństwo nie tylko w trakcie załadunku,ale również podczas transportu. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wspomniane automatyczne owijarki nie tylko bardzo precyzyjnie owiną poszczególne ładunki folią, ale również mogą dostosować się do wielkości ładunku. Rozwiązanie jest zatem bardzo nowoczesne i praktyczne. Jak zostało już wspomniane wcześniej, pozwala zakładom poprawić wydajność.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *