Jak dopasować rozmiar biustonosza?

Dobrze dopasowany biustonosz przynosi kobietom niezwykłą ulgę, gdyż w ciągu dnia praktycznie w ogóle nie czują, że go noszą. Dlatego tak ważne jest to, by wybrać taki model biustonosza, który będzie świetnie dopasowany do naszego ciała. Warto więc wiedzieć jak dopasować rozmiar biustonosza, by obie piersi były w nim idealnie ułożone.

Jak dopasować rozmiar biustonosza?

Pierwszym krokiem, który trzeba zrobić, by dobrać odpowiedni biustonosz, jest zmierzenie się pod biustem. By dobrze się zmierzyć, należy stanąć prosto, gdyż każde zgarbienie się może wpłynąć na to, ile centymetrów pokaże miarka. Kolejnym krokiem jest zmierzenie miseczki biustonosza. Gdy chcemy dowiedzieć się, jaką mamy miseczkę, to trzeba przyłożyć miarkę do piersi w ich najszerszym punkcie. Mniej więcej tak punkt znajduje się na wysokości brodawek. Taki pomiar dobrze jest zrobić w staniku. Można również przy mierzeniu miseczki nieco się pochylić. Dzięki takim pomiarom będziemy mogli zidentyfikować je z tymi pomiarami, które są widoczne na tabeli rozmiarów biustonoszy w każdym sklepie z bielizną. Wynik pomiaru, który trzeba wykonać pod biustem, pomoże określić pasujący do ciebie obwód. Warto wiedzieć, że obwód stanika najczęściej znajduje się w pierwszej części tabeli rozmiarów. Można również skorzystać z pomocy brafitterki, która pomoże nam dokładnie pobrać pomiary.

Czy można dobrać biustonosz w przypadku nierównych piersi?

Wiele kobiet ma problemy z nierównymi piersiami, które utrudniają dobór odpowiedniego stanika. Wówczas niestety nie można wybrać wszystkich biustonoszy, które się podobają, gdyż jedna pierś może mieć zbyt mało lub zbyt dużo miejsca, co nie wygląda korzystnie i nie jest zdrowe. Dlatego przede wszystkim wybiera się biustonosze sportowe, które świetnie zakrywają nierówne piersi. Gdy jednak chcemy założyć suknię lub bluzkę z krótkimi rękawkami, to wówczas taki stanik będzie widoczny. Powstały takie modele biustonoszy, które idealnie zakrywają nierówności i świetnie pasują do sukienek czy letnich ubrań. Dzięki takim biustonoszom każda kobieta może czuć się swobodnie i pięknie, nawet wtedy, gdy ma problemy z nierównymi piersiami.

Gdzie można kupić biustonosz idealnie dopasowany do piersi?

Najlepiej jest kupować biustonosze w sklepach stacjonarnych. Będziemy mogli wówczas zapytać się o poradę czy pomoc brafitterki, który biustonosz będzie dla nas najlepszy. Można również kupić w sklepie internetowym, jednak zawsze będzie istniało ryzyko, że model może nie do końca odpowiadać naszym oczekiwaniom. Obecnie jest bardzo dużo różnych modeli biustonoszy, które są dostępne pod względem kolorów i modeli. Dzięki czemu każda kobieta znajdzie idealny biustonosz dostosowany do swoich potrzeb.

Biustonosz, który jest świetnie dopasowany do naszego ciała, to nie przeszkadza w ciągu dnia. Często nawet można o nim zapomnieć. Dlatego tak ważne jest, by wybrać taki model biustonosza, który jest znakomity zarówno pod względem koloru, modelu, jak i przede wszystkim rozmiaru.

3 thoughts on “Jak dopasować rozmiar biustonosza?”

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *