Jak przygotować się do szczególnej chwili, jaką jest ślub?

Ślub, jaki i wesele kosztują parę młodą dużo stresu. Szereg dokumentów do podpisania, zorganizowania logistycznie całego wesela mogą przytłoczyć. Warto dużo wcześniej zacząć uwzględniać takie kwestie jak kamerzysta na wesele, czy też odpowiedni lokal. Co jeszcze warto pamiętać przed organizacją tego szczególnego dnia? Ten tekst rozwieje wszystkie wątpliwości. Zapraszam do czytania!

KILKA WSKAZÓWEK DOTYCZĄCYCH ŚLUBU!

PREZENTY

Na samym początku zacznijmy od kwestii związanych z prezentami. Często nowożeńcy nie wiedzą jak dyskretnie przekazać, że tak naprawdę nie potrzebują kolejnego żelazka, czy tostera.

W zaproszeniach można zawrzeć zabawną rymowankę dotyczącą prezentów lub też poprosić kilku zaufanych członków rodziny do rozpowszechnienia informacji, która przecież bardzo szybko się rozniesie się po gościach.

ŚWIADKOWIE

Jak wiadomo właśnie świadkowie odciążają parę młodą w różnych obowiązkach, takich jak przystrój kościoła, dobór odpowiedniego samochodu, którym przyjadą. Kilka dni przed ślubem powinni się zgłosić do kancelarii parafialnej razem z dowodami osobistymi, ponieważ ich dane będą zapisane.

Zawsze przed zaczęciem całej ceremonii świadkowie powinni upewnić się, czy w kościele wszystko jest na swoim miejscu oraz poinstruować gości, gdzie mogą usiąść, żeby wszystko było dopasowane i nikt się nie zagubił.

KAMERZYSTA NA WESELE

Bardzo ważna informacja, o której mało kto pamięta. Kamerzysta, jak i fotograf powinni mieć licencje na filmowanie wesel w kościele, czyli dokładnie kurs liturgiczny.

Zyskują tym wiedzę, jak poruszać się po kościele, kiedy nagrywać, na co dokładnie mogą sobie pozwolić, aby nie zakłócać przebiegu całej ceremonii. Wtedy para młoda, może być pewna, że film ślubny wypadnie bardzo dobrze.

PLENER ŚLUBNY, CZYLI JAK PAMIĘTAĆ O WSZYSTKIM!

Jak wiadomo, odpowiedni plan odciąży nowożeńców psychicznie i nie pozwoli o niczym zapomnieć. W internecie dostępne są specjalne planery ślubne, które zawierają listę zadań, które należy wykonań przed ślubem. Oczywiście można je dowolnie edytować, aby dopasować wszystko pod dany rodzaj ślubu oraz wesela.

Każdą czynność, która została już wykonana można wykreślić i przejść do następnej, skutkuje to konsekwentnym dążeniem do celu i oszczędnością czasu, a także stres będzie dużo mniejszy. Każda para młoda chcę, aby wszystko było ułożone jak najlepiej i żeby każdy z gości był zadowolony, dlatego na samym początku przeanalizowanie wszystkiego jest ważne!

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *