Jak zorganizować pierwszą komunię świętą dla swojego dziecka?

Okres komunijny zbliża się wielkimi krokami. Zastanawiasz się w jaki sposób zorganizować pierwszą komunię świętą dla swojej pociechy? Przeczytaj poniższy artykuł i poznaj nasze wskazówki!

Pierwsza Komunia Święta

Co roku do Pierwszej Komunii Świętej przystępują przygotowane do tego faktu dzieci, które chcą brać czynny udział w Eucharystii. To sakrament, który jednoczy nas z Bogiem. Od momentu przyjęcia swojej Pierwszej Komunii Świątek dziecko będzie mogło przyjmować Chrystusa do swojego serca na każdej mszy.

W zależności od parafii do której przynależymy wraz ze swoim dzieckiem – praktykowane są nauki przed przystąpieniem do Pierwszej Komunii Świętej, które mogą rozpocząć się nawet rok przed tym sakramentem. Celem tych nauk jest oczywiście przygotowanie dzieci do wstąpienia do kościoła.

Jak zorganizować przyjęcie dla rodziny na Pierwszą Komunie Świętą dziecka?

W Polsce już tradycją stało się organizowanie przyjęcia dla najbliższej rodziny w związku z Pierwszą Komunią Świętą swojego dziecka. Zastanawiasz się w jaki sposób przygotować takie przyjęcie? Po pierwsze, warto rozpocząć od przygotowania listy gości. Dzięki temu będziemy mogli określić, gdzie najlepiej jest zorganizować takie przyjęcie. W przypadku kiedy dotyczy to kilku bądź kilkunastu osób, wiele rodzin decyduje się na organizacje obiadu we własnym mieszkaniu. Jeżeli chcemy ominąć kwestie gotowania, możemy w tym celu zamówić lokalny catering, który dostarczy nam jedzenie pod same drzwi. W sytuacji kiedy planujemy większe przyjęcie – najlepszą opcją będzie wynajęcie sali bądź miejsc w restauracji. Wiele z nich oferuje specjalne pakiety związane właśnie z Pierwszą Komunią Świętą, dzięki czemu na sali widoczna jest na przykład dekoracja związana właśnie z tym pierwszym sakramentem. Do wyboru pozostanie nam również chociażby menu, które będziemy mogli dobrać według własnych preferencji bądź preferencji swojego dziecka. Co więcej, wiele sal oferuje również ewentualny nocleg, co może być szczególnie wygodnym rozwiązaniem w sytuacji kiedy zapraszamy gości z daleka. Kiedy mamy już listę gości, powinniśmy zakupić zaproszenia na komunię świętą dla swoich gości. To nie tylko miły gest, ale również podstawowa informacja co do terminu Pierwszej Komunii Świętej – a więc rozpoczęcia mszy w Kościele oraz termin i miejsce przyjęcia w wynajętej sali. Przygotowując przyjęcie z okazji Pierwszej Komunii Świętej dla swojego dziecka, nie możemy zapomnieć o odpowiednim prezencie z tej okazji. Klasycznym, jednak pewnym w tym przypadku rozwiązaniem jest na przykład medalik z Matka Boską dla dziewczynek bądź łańcuszek z Krzyżykiem dla chłopców. Jednym ze standardowych prezentów na który często decydują się zarówno rodzice dziecka jak i inni, zaproszeni goście, są oczywiście pieniądze. W Internecie znajdziemy mnóstwo porad na temat tego ile najczęściej się wręcza z tej okazji. Musimy jednak pamiętać, że zależy to w głównej mierze od naszych możliwości finansowych i nie warto w tym przypadku sugerować się innymi. W przypadku rodziców chrzestnych bardzo popularne prezenty to obecnie rowery, biżuteria, laptopy czy nawet quady!

Jak widzisz, przygotowanie przyjęcia z okazji Pierwszej Komunii Świętej dla swojego dziecka to nie lada wyzwanie, w związku z czym warto rozpocząć przygotowania do tego już na kilka miesięcy przed ustalonym terminem. To jeden z najważniejszych dni w życiu naszego dziecka, warto więc zadbać aby był on oczywiście dla niego idealny!

 

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *