Najważniejsze zasady pielęgnacji łamliwych włosów

Osiemdziesiąt procent Polek dostrzega negatywny wpływ urody na swoje samopoczucie podczas tzw. „bad hair day”. Wiele kobiet jest wciąż jest niezadowolonych z wyglądu swojej fryzury. Coraz popularniejsza staje się dlatego świadoma pielęgnacja. Pozwala ona na trwałe poprawienie stanu i kondycji włosów.
– Nie wycieraj włosów w ręcznik, zamieniając go na turban z gładkiego materiału, który nie będzie powodował zniszczeń włosów.
– Zabezpieczaj końcówki – serum do włosów, a w ciągu dnia powtarzaj czynność nawet kilka razy. Najlepsze do tego będzie serum silikonowe, które dobrze chroni włosy przed czynnikami zewnętrznymi.
– Myj tylko skórę głowy, najlepiej łagodnym szamponem, a spływająca piana przy spłukiwaniu sama oczyści włosy na długości. Na co dzień wypróbuj łagodne szampony pozbawione mocnych detergentów, tzw. siarczanów. Te zostaw na mocniejsze oczyszczanie.
To podstawowe zasady panujące w społeczności włosomaniaczek. Nie można również zapomnieć o regularnym odżywianiu włosów po każdym myciu z zachowaniem tzw. „równowagi PEH”. Po wdrożeniu tych rad prawidłowe dbanie o włosy stanie się nawykiem.

1 thought on “Najważniejsze zasady pielęgnacji łamliwych włosów”

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *