Czy zapach jest ważny w naszym życiu?

Są osoby, które nie przywiązują zbytnio uwagi do otaczającego je zapachu. Wielu z nas jednak lubi gdy zapach w danym pomieszczeniu nas nie odrzuca. Jeszcze lepiej gdy nam pasuje i kojarzy się pozytywnie. Należy pamiętać, że nie tylko my spędzamy czas w naszym domu. Nasi goście na pewno zwrócą uwagę na nieprzyjemny aromat lub ten bardzo satysfakcjonujący i ciekawy w odczuciu. Odpowiednio dobrany zapach może wpłynąć na osoby nas odwiedzające do zrelaksowania i chęci przebywaniu z nami. Dlatego wielu z nas próbuje wprowadzić do swojego domu takie które są dopasowane pod ich upodobania lub wspominane już skojarzenia. Inni decydują się na delikatne sprawdzone tak by każdy czuł się dobrze.

Odświeżacz powietrza – jaki będzie najlepszy?

Wybór odświeżacza może być dokonywany z różnych powodów. Chęci pozbycia się nie korzystnego zapachu z łazienki. W celu ukrycia palenia i związanego z nim charakterystycznego zapachu, przypalenia czegoś w kuchni czy choćby zniwelowania zapachu, który tworzą zwierzęta domowe. Sami wiemy, że możemy bardzo często sprzątać, wietrzyć wstawiać świeże kwiaty i rośliny aby uzyskać przyjemny zapach w domu. Jednak i to rozwiązanie nie zawsze się sprawdzi bo rośliny przekwitają, a nie będziemy mieli w zapasie kolejnych i to od razu kwitnących. Latem gdy mamy nieprzyjemny zapach za oknem to nie będziemy skłoni do ich otwierania i wietrzenia pomieszczeń. Inna kwestia to czy chcemy aby sam się odpowiednio rozprowadzał? Czy chcemy mieć pełna nad tym kontrole lub może tylko w momencie gdy pojawi się zły zapach żeby się go pozbyć.

Jakie mamy rodzaje odświeżaczy zapachowych?

 W ofercie producentów i sprzedawców ma bardzo szeroką gamę zapachów i tutaj jest tak szeroki i zmieniający się wybór, ze warto raczej skupić się na rodzajach odświeżaczy i podobnych produktów. W ten sposób pośród dostępnych na rynku możemy podzielić je na grupy:

  1. Automatyczne odświeżacze powietrza – to bardzo wygodny i prosty sposób na stały zapach w wybranym pomieszczeniu. Wystarczy raz kupić zestaw urządzenie z wkładem, które jest trochę droższe ale niesie za sobą duże korzyści. Do stojącego(można również zawiesić np. nad wejściem) urządzenia wkładamy baterie i wkład o danym aromacie. Następnie ustawiamy częstotliwość psikania wybranym zapachem. To wszystko wystarczy by co np. 5 minut wydobywał się nasz ulubiony zapach. Dzięki temu nie musimy pamiętać i zajmować się czy jest odpowiedni aromat. Czy nie jest on za mocny lub za słaby. Jedyne co musimy pamiętać aby wymienić na nowy. Często da się to wyczuć gdy zapach znika. Ten rodzaj automatycznego odświeżacza na baterie często wykorzystuje się w łazienkach, korytarzach, biurach czy hotelach. Wszędzie tam gdzie jest potrzebny stały zapach, a my nie mamy czasu by często go kontrolować. Cena zestawu to około 25 złotych. Później już tylko dokupujemy wkład za 8-15 złotych. Jeden wkład starcza nawet do 70 dni w zależności od ustawień urządzenia. Po zakupie zestawu możemy dokupić 5 wkładów i powinno nam to starczyć na cały rok. Jedyne o czym musimy pamiętać to raz na dłuższy czas o wymianie wkładu i ewentualnie baterii. Część osób zaliczyłaby tu na pewno też odświeżacze z czujnikiem ruchu. Ich cena to 70-100 zł. Jednak poza powyżej wymienionymi cechami działa on tylko gdy ktoś porusza się w pomieszczeniu. Stosowany na stacjach sklepach i wszędzie tam gdzie zapach jest bardzo pożądany, a chcą uniknąć ciągłej kontroli działania. Odświeżacze automatyczne są wykorzystywane w sklepach np. z odzieżą. Przykładowo rozpylany jest elegancki zapach lub taki który kojarzy nam się z świeżością. W sklepie z obuwiem stosuje się zapach skóry. Badania pokazują, że dzięki takim aromatycznym działaniom klienci są bardziej skłoni do zakupów, a nawet mają odczucie, że kupują produkty wyższej jakości.
  2. Odświeżacz w sprayu lub atomizer – Przeważnie decydujemy się na jego zakup gdy zależy nam na rozpyleniu zapachu rzadko w tylko wybranych momentach. Wtedy wystarczy tylko psiknąć. Zalety tego rodzaju odświeżacza w sparayu to możliwość jego użycia w danej chwili oraz niska cena. Ich wadą jest nasza ingerencja przy wydobywaniu zapachu za każdym razem oraz niezbyt elegancki wygląd co powoduje, że przechowywany jest przeważnie w zamknięciu. W tym przypadku często sprawdzi się neutralizator zapachu, który za pomocą jednego psiknięcia usuwa zły zapach zamieniając go na nowy przyjemny dla naszego nosa. Dostępne są specjalnie przygotowane do usunięcia zapachu po paleniu papierosów psa lub kota i wiele innych.
  3. Żel zamknięty w opakowaniu – Ten typ odświeżacza przeważnie zamknięty w małym opakowaniu. Często stosowany jako tańsze rozwiązanie do łazienek. Jego zalety to niski koszt nawet kilka złotych i możliwość wyciągnięcia żelu z seryjnego opakowania i rozłożenia go w innych miejscach. Do wad na pewno możemy dodać niezbyt elegancki wygląd co przeważnie wiąże się z ich chowanie za inne przedmioty jeśli nie jest on używany w łazience.
  4. Odświeżacz z knotem – Dostępny najczęściej w formie niedużej butelki wypełnionej specjalnym płynem zapachowym. W środku znajduje zamoczony specjalny materiał zakończony na wierzchu knotem prze który wydziela się nasz wybrany aromat. Ich mocną stroną jest na pewno cena wysokości 5-10 zł. Pozytywnie odbierana jest możliwość regulacji mocy zapachu poprzez wyciąganie lub wkładanie końcówki knota.
  5. Odświeżacz z patyczkami – Niewielki słoiczek do którego wkładamy ratanowe patyczki. Po zanurzeniu ich dolnych części górą zaczyna się wydobywać zapach. Jego koszt już jest wyższy bo od 10 do nawet 25 złotych. Jednak ma to swoje dobre strony. Ładnie rozprowadza się zapach. Dzięki ilości zanurzonych patyczków możemy regulować intensywność aromatu. Dzięki eleganckiej buteleczce z płynem oraz patyczkami prezentuje się bardzo przyzwoicie w każdym pomieszczeniu. Gdy zawartość płynu się skończy wtedy możemy dokupić tylko sam płyn bez patyczków co powoduje obniżenie ceny o kilka złotych.
  6. Puszka zapachowa – Odświeżacz stosowany głównie w samochodach ale świetnie nadaje się do biura czy domu. Jego wada jest niezbyt eleganckie opakowanie, które jest chowane pod siedzenie w samochodzie, za różne przedmioty w biurze czy do szafy w domu. W niektórych poprzez przesuwanie wieczka i częściowe przykrywanie otworów możemy regulować moc zapachu i długość działania odświeżacza.
  7. Zawieszka zapachowa – Chyba najbardziej popularna forma odświeżacza powietrza. Bardzo duży wybór zarówno wyglądu i formy jak i samych zapachów. Najbardziej znaną forma zawieszki jest wykonana z celulozy lub z dodatkiem bawełny. Dodanie bawełny powoduje lepsze oddanie zastosowanego zapachu. Tego typu odświeżacze są najtańsze na rynku. Firmy wybierają je jako formę reklamy nadrukowując na nich swoje logo czy hasła promocyjne. Ich cena zaczyna się od 1 zł. Inne rodzaje zawieszek to woreczki z kulkami czy buteleczka. Są bardziej elegancką i trwalszą w działaniu odpowiednikiem zawieszek z celulozy. Tu cena zaczyna się od kilku do nawet kilkunastu złotych w przypadku buteleczek z elementami drewna. Wszystkie rodzaje odświeżaczy powietrza znajdziemy w sklepie https://vipdystrybucja.pl

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *