Kamieniarstwo, czyli sztuka i architektura w jednym

Kamieniarstwo to nie bez powodu, ciągle jeden z najbardziej docenianych działów rzemiosła, który objął znaczące miejsce w świecie sztuki, architektury i rzeźby. Dlaczego? Otóż w zakładzie kamieniarskim surowy i z pozoru nieestetyczny materiał zamienia się w piękny oraz funkcjonalny projekt. Kamieniarze od pokoleń są odpowiedzialni za budowę wielu obiektów, rzeźb i konstrukcji, a współcześnie ich praca polega między innymi na produkcji wyrobów codziennego użytku.

Czym zajmuje się zakład kamieniarski?

Zakład kamieniarski niezależnie od tego, czy ten funkcjonujący wiele lat temu, czy działający obecnie, zawsze miał i będzie miał pełne ręce roboty. To właśnie w nim nierówne i kanciaste kawałki kamienia są formowane w konkretne projekty pod zamówienie klientów. W tym celu kamieniarze, oprócz swojego ogromnego talentu i lat doświadczenia, mają do dyspozycji wiele profesjonalnych narzędzi jak na przykład piły diamentowe, które są niezastąpione jeśli w grę wchodzi obróbka skał, czy kamienia. Dzięki temu wszystkiemu klienci mogą liczyć na specjalistyczne podejście oraz trwałe i pięknie prezentujące się zamówienia, bez względu na to, czy jest to płyta nagrobkowa, schody, kominek lub parapet.

Na czym polega praca kamieniarza?

Udając się do zakładu kamieniarskiego, każdy klient może liczyć na w pełni profesjonalną  obsługę – od przedstawienia projektu, przez obróbkę materiałów, aż po samą instalację zamówionego produktu. Warto też dodać, że pracownicy zakładu kamieniarskiego proponują dwa podejścia do realizacji zamówienia: na podstawie gotowego projektu, zaproponowanego przez pracownię oraz na podstawie projektu przesłanego przez klienta. To świetne rozwiązanie, uwzględniające preferencje i gusta każdego klienta, który na wszystkich etapach realizacji zamówienia może liczyć na profesjonalna pomoc doświadczonego rzemieślnika.

Proces realizacji zamówienia krok po kroku

Po wybraniu konkretnego projektu i ustaleniu przebiegu prac, nadchodzi czas na dobór odpowiednich materiałów. Muszą one spełniać wszystkie normy jakościowe, nie posiadać rys, pęknięć, czy innych wad, które mogłyby wpłynąć na estetykę i trwałość wykonania. Gotowe już zamówienie, po wcześniejszej konsultacji z klientem jest dostarczane w konkretne miejsce i instalowane z dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczegół.

Kamieniarstwo to zawód, który w przeciwieństwie do wielu innych, od swoich początków nie spotkał się ze znaczną utratą zainteresowania. Odgrywa i jeszcze długo będzie odgrywał bardzo ważna rolę w wielu sferach życia człowieka, od budowli obiektów przez wykańczanie wnętrz po realizację drobnych projektów. 

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *