Jak urządzić pokój dziecięcy?

Jeśli chodzi o dekorowanie pokoju dziecka, ważne jest, aby upewnić się, że przestrzeń jest żywa i wesoła. Jasne kolory kojarzą się ze szczęściem i optymistyczną perspektywą, więc wybierz jasny schemat kolorów dla ścian. Możesz również wybrać motyw przewodni dla pokoju, taki jak zwierzęta lub pojazdy transportowe, co da Twojemu dziecku coś ciekawego do oglądania każdego dnia, gdy obudzi się w swoim łóżku. Mogą to być na przykład postacie z ulubionych bajek.

Zadbaj o dekoracje na ścianach!

Naklejki to świetny sposób, aby uczynić pokój dziecka bardziej osobistym. Możesz ich używać na ścianach, meblach, drzwiach i oknach. Mogą być używane do tworzenia granic wokół luster lub drzwi, lub po prostu dodać kolor i życie do zwykłej powierzchni. Inna świetna opcja to fototapety. Na sklepowych półkach znajdziemy je w wielu wersjach kolorystycznych. Dobrze dobrana fototapeta może być punktem centralnym w pokoju dziecięcym. Ogromny wybór fototapet do pokoju dziecięcego możemy znaleźć na: https://tappy.pl/oferta/fototapety-dla-dziecka/.

Powieś prace plastyczne, które stworzyły Twoje dzieci

ci. To świetny sposób, aby mogły pochwalić się swoimi umiejętnościami artystycznymi i osiągnięciami.Możesz to zrobić wieszając zdjęcia dzieci w ich pokoju z aparatem w trybie selfie, tak aby zdjęcie było zrobione z ich perspektywy (sprawi to również, że będą wyglądać bardziej jak dorośli). Możesz też narysować lub namalować portret swojego dziecka używając kredek, akwareli lub jakichkolwiek narzędzi, które najbardziej odpowiadają Twojej fantazji! Jakakolwiek metoda najlepiej sprawdzi się w przypadku Twojej rodziny, pod warunkiem że wszyscy będą czerpać radość z tego, co robią razem!

Udekoruj zabawkami i bibelotami.

Udekoruj zabawkami i drobiazgami. Małe dzieci są zafascynowane zabawkami, więc wykorzystanie ich jako przedmiotów dekoracyjnych ma sens. Upewnij się tylko, że wybrane przez Ciebie zabawki są dostosowane do wieku i nie będą stwarzały zagrożenia. Na przykład nie wieszaj pod sufitem ciężkiej zabawki z wiatraczkiem lub nie umieszczaj na szczycie półki małej figurki, która mogłaby zostać ściągnięta przez podekscytowane dziecko.

Miej również na uwadze to, jak wiele hałasu zrobią Twoje dekoracje — i czy jest to coś, co chcesz, aby wisiało na ścianach w porze snu! Zastanów się również, czy Twoje dziecko może mieć ochotę dotknąć niektórych dekoracji (na myśl przychodzi mi obrotowa pozytywka z baletnicą) lub czy nie przewróci delikatnych elementów podczas zabawy w swoim pokoju na przykład delikatnych porcelanowych figurek.

Jeśli chodzi o dobór mebli, to warto postawić na sprzęty w uniwersalnych kolorach. To szczególnie ważne, jeśli chcemy, żeby meble służyły dziecku przez kilka lat. Idealnie sprawdzą się meble w kolorze granatowym, białym, szarym. Te kolory doskonale komponują się z innymi barwami. Dzięki meble temu będą dobrze wyglądać, nawet jeśli zmieni się gust naszego dziecka.

Kilka słów podsumowania…

Idealny pokój dziecięcy powinien być:

  • Kolorowy — wybierzmy paletę kolorystyczną dopasowaną do upodobań naszych i naszego dziecka,
  • Czysty- wybierajmy meble i tekstylia, które łatwo można utrzymać w czystości. To szczególnie ważne biorąc pod uwagę, że dzieci szybko się brudzą,
  • Bezpieczny — meble i sprzęty nie powinny mieć ostrych krawędzi, Wszystkie meble muszą być dobrze zabezpieczone, tak żeby dziecko nie zrzuciło nic ciężkiego na siebie,
  • Wygodny — wysokość mebli musi być dopasowana do wieku dziecka,
  • Zapraszający — zadbajmy o przyjemne oświetlenie, detale takie jak zasłony, narzuty na łóżko czy dywan.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *