Nauka języka angielskiego dla dzieci

Nie ma trudniejszego zadania niż poznanie świata, nauka chodzenia i mówienia przez dziecko. Mimo że przychodzi to naturalnie, ciało i mózg małego człowieka wykonują tytaniczną pracę od pierwszego dnia życia. Warto ten fakt wykorzystać i podsuwać dziecku w najmłodszych latach mnóstwo wiedzy w przystępny i ciekawy sposób. Nawet trzyletnie dziecko może znać już litery i cyfry, zupełnie nieświadome tego, że wykorzysta to wkrótce do samodzielnego czytania bajek i stania się mniej zależnym od dorosłych. Niezwykle korzystne jest również wplatanie w życie codziennie języka obcego jednego lub nawet kilku, jeśli rodzice mają takie umiejętności.

Na początku nauki

Na samym początku dziecko poznaje pojedyncze słowa w formie zabawy. Zdecydowanie łatwiej wymówić nazwę „dog” niż „pies”, czy „chair” [czer] niż „krzesło”. Język angielski dla dzieci bywa często bardziej przystępny niż polskie zbitki głosek, z którymi czasem i dorośli mają problemy. Oczywiście na poziomie kilkulatka nie wprowadza się gramatyki i sztywnych reguł, ale nauka przez zabawę to świetny pomysł i sprawdza się rewelacyjnie.

Z czasem warto poszukać instytucji, które zajmują się nauką języka angielskiego dla dzieci. Często w przedszkolach czy nawet żłobkach są organizowane krótkie lekcje raz czy kilka razy w tygodniu, ale często to zbyt mało i potencjał dziecka zostaje niewykorzystany. Wtedy należy poszukać w swoim otoczeniu szkoły czy kursów językowych dostosowanych poziomem do najmłodszych. Wykwalifikowani nauczyciele uczą przez zabawę i mamy pewność, że robią to poprawnie i nie utrwalają dziecku złych wzorców. Obecnie technologia daje nam też możliwości nauki przez Internet i w przypadku ograniczonych możliwości stacjonarnych, można wykupić lekcje online i nadzorować naukę w domowym zaciszu. Takie rozwiązanie sprawdza się również dla dzieci nieśmiałych, które w otoczeniu rówieśników nie czują się pewnie i przez to tracą chęć do zdobywania nowych umiejętności.

Język angielski dla dzieci Wrocław wprowadzony bardzo wcześnie zaprocentuje w przyszłości. Jeśli jednak nie posłałeś/ łaś swojego kilkulatka na lekcje dedykowane językowi obcemu, możesz to nadrobić właściwie w każdym wieku. Niestety w szkołach zdobywa się mocno okrojoną i stricte podręcznikową wiedzę, dlatego poszerzanie jej na dedykowanych kursach, szkoleniach czy warsztatach jest dobrym pomysłem dla dziecka (czy dorosłego) w każdym wieku. Należy jednak wybrać taką formę, która nam odpowiada. Jedni łatwiej uczą się ze słuchu, inni są wzrokowcami. Ktoś może potrzebować porządnego zaplecza teoretycznego, żeby odważyć się rozwijać umiejętności, a inna osoba woli zostać rzucona na głęboką wodę. Zarówno dzieci jak i dorośli przyswajają wiedzę w konkretny sposób i warto o tym pamiętać, także wybierając sposób na naukę języka angielskiego.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *