Czym powinna cechować się nowoczesna strona internetowa?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obecnie stworzenie nowoczesnej strony internetowej jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem, niż mogłoby się wydawać. O czym powinien pamiętać przedsiębiorca przed zleceniem wykonania wspomnianej witryny?

Warto postawić na bogactwo czy minimalizm?

Można zaobserwować, że zdecydowana większość firma działających na rynku dąży do tego, by na stronie internetowej zaprezentować wszystkie swoje atuty. Witryny mają wtedy ogromną liczbę zakładek. Ponadto użytkownicy mogą zapoznać się z najdrobniejszymi aspektami związanymi z funkcjonowaniem danej firmy. Godny uwagi jest jednak fakt, że potencjalni klienci przeważnie nie szukają tego rodzaju informacji. Ich celem jest zdobycie podstawowych informacji o przedsiębiorstwie. W najprostszym możliwym ujęciu chodzi o profil działalności, oferowane produkty lub usługi. Rekomendowane jest, by nowoczesne strony internetowe odnosiły się do największych potrzeb użytkowników. Firma powinna dążyć do tego, by strona była czytelna i prosta. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że nadmiar informacji może zniechęcić daną osobę do żmudnych poszukiwań.

Dlaczego wersja mobilna odgrywa istotną rolę?

Warto wiedzieć, że ponad połowa użytkowników wchodzi na strony internetowe za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Można spodziewać się, że wspomniany trend będzie wzrastał w kolejnych latach. Dynamika życia zdecydowanej większości osób przyczynia się do siadania przed komputerem tylko w pracy. Z kolei w pozostałych sytuacjach użytkownicy korzystają z internetu z urządzeń mobilnych. Oznacza to tym samym, że strony internetowe muszą prezentować się doskonale na wszystkich urządzeniach. Oczywiście nie będzie to możliwe bez wykonania zaawansowanych prac nad szatą graficzną czy architekturą. Wersja mobilna w najprostszym możliwym ujęciu musi posiadać te same funkcjonalności, tylko w znacznie odchudzonej wersji. Użytkownik powinien mieć możliwość obsługiwać stronę internetową za pomocą jednego kciuka.

Co najbardziej zniechęca użytkowników do korzystania ze strony internetowej?

Jak wiadomo, praktycznie nikt nie lubi widoku wirującego okręgu, który symbolizuje ładowanie się danej strony internetowej. Jeżeli witryn będzie działała zbyt wolno, zniechęci potencjalnego klienta do zapoznania się z ofertą firmy. Oznacza to tym samym, że jednym z ważniejszych aspektów nowoczesnej strony internetowej będzie jej szybkość. Wspomniana kwestia odgrywa istotną rolę także dla bogów Google, które nieustannie skanują internet. Najlepsze strony internetowe arturkosinski.pl działają szybko.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *