Dlaczego warto w swoim ogrodzie zamontować drewniany domek dla owadów?

Powoli żegnamy ogrodową modę na nieskazitelne, czyste trawniki, tuje i kamienie. Na ich miejsce wracają one – piękne, wiejskie kwiaty. A wraz z nimi niezwykle potrzebne w naturze zapylacze, takie jak pszczoły, trzmiele, motyle i wiele innych, pożytecznych owadów. Taki trend jest niezwykle pocieszający i potrzebny, a małym mieszkańcom naszych ogrodów warto zapewnić spokojny dom, jakimi są domki z drewna dla owadów.

Jakie pożyteczne owady spotkasz w ogrodzie?

Drewniany dom dla owadów to dla jednych niezbędny już element ogrodu, dla innych natomiast jest to zupełna nowość. Co to jest i kto może w nim mieszkać? A poza tym, jakie pożyteczne owady można spotkać w ogrodzie? Odpowiedzi na te pytania z pewnością sprawią, że stosunek do nich może się znacząco poprawić, ich praca zostanie doceniona, a niejedna osoba zapragnie postawić drewniany domek dla tych małych istot na swoim terenie.

W ogrodzie spotkasz zapylacze, takie jak:

  • pszczoły miodne
  • pszczoły murarki i samotnice
  • trzmiele
  • motyle
  • osy pyłkowe
  • mrówki
  • chrząszcze kwiatowe
  • muchy pszczele
  • samce komarów

To właśnie dzięki nim na drzewach zawiązują się soczyste owoce, a rośliny kwitnące wytwarzają nasiona, które można ponownie wykorzystać przy wysiewie. Dlatego tak istotne jest zapewnić tym owadom komfortowe warunki w naszych ogrodach, instalując hotele dla owadów wykonane z drewna.

W drewnianym domku dla owadów zamieszkają przede wszystkim: pszczoły murarki (można je nawet kupić do swojego ogrodu); biedronka siedmiokropka, która pokona niejedną mszycę; złotook, którego pokarmem są szkodniki roślin; niektóre osy, żywiące się larwami, mszycami, gąsienicami.

Drewniany domek dla owadów – ukłon w stronę przyrody

Producent artykułów drewnianych woodvibes.pl oferuje domki i budki drewniane dla owadów, które można umieścić w swoim ogrodzie lub na działce.

Zaletą hoteli dla owadów jest ich wykonanie z drewna. Naturalny materiał jest przyjazny dla środowiska i znajomy pszczołom, biedronkom i innym owadom, a dodatkowo prezentuje się bardzo atrakcyjnie dla oka. Drewno gwarantuje trwałość i wysoką jakość produktu.

Domki podzielone są na wiele kwater, a ich wypełnienia są różne, co sprawia, że skierowane są do różnych grup pożytecznych owadów. Ponieważ wymagania poszczególnych gatunków mogą być różne, warto przed wyborem domku zastanowić się, jakie owady dominują w okolicy – dla niektórych dzikich pszczół najlepiej sprawdzą się hotele z poziomo wydrążonymi tunelami, natomiast osy będą woleć tunele pionowe.

Hotele dla owadów wykonane przez woodvibes.pl są nie tylko szczelne i ciepłe, ale pozwolą również całym rodzinom na obserwację życia owadów, co bez wątpienia ma wielką wartość edukacyjną i sprawia, że spadek populacyjny niektórych gatunków może być ograniczony, a nawet wstrzymany.

 

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *