W czym pomoże prywatna klinika ortopedyczna?

W prywatnej klinice ortopedycznej lekarze zajmują się różnego rodzaju schorzeniami układu kostnego i stawowego. Ortopeda przeprowadza również badania dotyczące urazów i problemów ruchowych. W Polsce każdego roku wiele osób korzysta z porad i konsultacji u takich specjalistów. Lekarz przeprowadzi odpowiednią diagnostykę, a następnie ustali harmonogram profesjonalnego leczenia.

Czym zajmują się ortopedzi w prywatnej klinice ortopedycznej?

Ortopeda zajmuje się leczeniem wad postawy i różnego rodzaju schorzeń, które przeszkadzają w prawidłowym funkcjonowaniu narządów ruchu. Dotyczy to głównie uszkodzenia kręgosłupa oraz kończyn.

Leczenie może odbywać się zachowawczo lub operacyjnie i wszystko zależy od konkretnego urazu. Wiele problemów można wyleczyć podczas rehabilitacji albo samodzielnie w domu wykonując ćwiczenia zalecane przez lekarza.

W prywatnej klinice ortopedycznej znajdziemy profesjonalną pomoc w rozpoznawaniu chorób i ich leczeniu. Najczęściej dotyczą one urazów i złamań, ale również uszkodzeń i zwichnięć. Ortopeda pomoże nam również przy zwyrodnieniach stawów, płaskostopiu, dyskopatii, przepuklinie, wadach postawy, nowotworach kości czy rwy kulszowej.

Lekarz wykona badania USG, badania radiologiczne albo tomografię. Może również podjąć się operacyjnego leczenia schorzeń ortopedycznych. W gabinecie możemy także uzyskać skierowanie na rehabilitację, aby jak najszybciej wrócić do pełnego zdrowia.

Jakie badania przeprowadzane są w prywatnej klinice ortopedycznej?

Prywatna klinika ortopedyczna Łódź odwiedzana jest najczęściej przez osoby, które zgłaszają się z różnego rodzaju schorzeniami i poszukują specjalisty, który pomoże ukoić ból oraz wyleczyć wszelkie choroby związane z kośćmi.

Lekarz zajmuje się zarówno najpopularniejszymi problemami, jak i skomplikowanymi złamaniami czy skręcaniami. Na początek przeprowadzi wywiad oraz zleci badania, by na tej podstawie postawić właściwą diagnozę.

Jakie metody leczenia stosowane są w klinice ortopedycznej?

Do kliniki ortopedycznej warto wybrać się, kiedy mamy problemy z układem ruchu, zmagamy się z różnego rodzaju schorzeniami czy odczuwamy intensywny ból, który przeszkadza nam w codziennym funkcjonowaniu. Pozytywne efekty odczuwane są zarówno przy zastosowaniu leków przepisanych przez ortopedę, jak i po zabiegach fizjoterapeutycznych.

U sportowców bardzo często wykorzystywana jest metoda polegająca na wykorzystaniu komórek macierzystych. W określone miejsca wstrzykuje się komórki macierzyste, dzięki czemu u takiej osoby nie trzeba przeprowadzać artroskopii.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *