Na co zwrócić uwagę wybierając kosmetyki?

Patrząc na półki w różnego rodzaju drogeriach, wybór dobrych kosmetyków wydaje się niezwykle trudnym zajęciem. Każda marka reklamuje się jako ta najlepsza, której produkty działają cuda. Czasami jednak, zamiast marek dyskontowych lub drogeryjnych warto zwrócić uwagę na te, których na takich półkach nie ma, choć prezentowana przez nie jakość jest bardzo wysoka. Jakie kosmetyki warto kupić oraz czym się kierować przy ich wyborze?

Czy kosmetyki męskie, mają taki sam skład jak kosmetyki damskie?

Sprawdzając skład kosmetyków dla obu płci, można dojść do wniosku, że są one do siebie bardzo podobne. Tak jak w istocie i np.: szampon męski, bardzo często będzie odróżniać się tylko zapachem. Są jednak grupy kosmetyków, które warto kupować indywidualnie ze wskazaniem na płeć. Głównymi kosmetykami, które powinno się w ten sposób dobierać, to te służące do golenia oraz pielęgnacji zarostu. Również te, które służą do pielęgnacji skóry, powinny być wybierane kierunkowo.

Męska skóra ma zupełnie inne wymagania niż skóra kobieca, a nieodpowiednie dobranie kosmetyków do golenia, może skończyć się dużą ilością podrażnień. Również pod względem odżywiania skóry występują różnice. Warto o tym pamiętać.

Kosmetyki w zależności od typu cery lub rodzaju włosów?

Patrząc na etykiety kremów, odżywek lub szamponów, możemy łatwo dojść do wniosku, że niektóre z nich są tylko trikiem marketingowych. W tym przypadku jest jednak zupełnie inaczej. Skóra tłusta lub normalna wymaga zupełnie innego rodzaju nawilżenia, lub oczyszczenia. Dokładnie tak samo wygląda sytuacja w przypadku włosów. Włosy przetłuszczające się wymagają innej pielęgnacji niż włosy normalne lub suche.

Niestety każdy organizm jest inny, dlatego to, co przyniosło pozytywny efekt u kogoś ze znajomych, u nas nie musi się sprawdzać.

Jakie kosmetyki warto kupić?

Obecnie jest wiele firm, które pomimo niskiej jakości oferowanych produktów, są bardzo mocno widoczne poprzez różnego rodzaju reklamy. To czy reklama jest skuteczne najlepiej widać na półce drogerii, kiedy kiepskiego produktu zaczyna brakować.

Decydując się na zakup kosmetyków, warto pamiętać, że tak jak w praktycznie każdym przypadku, produkt dobrej jakości musi kosztować. Jeśli zamierzamy naprawdę zadbać o naszą cerę, zamiast marek widocznych na drogeryjnych półkach warto postawić na takie, których przeciętny Kowalki nie zna, ale które cieszą się bardzo dobrą opinią wśród osób, które zajmują się tematyką pielęgnacji. Obecnie dwie wiodące marki, oferujące dobre produkty w atrakcyjnej cenie to kosmetyki amerykańskiej firmy Image Skincare oraz polskie kosmetyki Arkana. Obie firmy, prezentują wysoką jakość swoich wyrobów, to potwierdzają bardzo pozytywne opinie wśród klientów.

Kosmetyków do czyszczenia i pielęgnacji jest wiele. Przy ich wyborze warto pamiętać, aby wybierać produkty ukierunkowane na nasz typ włosów lub cery. W niektórych przypadkach warto również zwracać uwagę na to, czy produkt jest przeznaczony typowo dla mężczyzn tak jak, np.: produkty do golenia. Swoją uwagę warto również zwrócić na kosmetyki mniej popularne, których na pólkach drogeryjnych nie znajdziemy, ale które cieszą się renomą i zaufaniem klientów.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *