Wszystko co powinnaś wiedzieć o nanoplastii

Na rynku fryzjerskim coraz większą popularność zdobywa nowa usługa: nanoplastia włosów. Na czym polega ten zabieg, gdzie kupić zestawy do nanoplastii i czy każdy rodzaj włosów może z niej skorzystać?

Alternatywa dla zabiegów keratyną 

Nanoplastia to nic innego, jak nowy sposób na trwale prostowanie włosów, jednocześnie z ich odbudową. To ciekawa alternatywa dla kuracji keratyną. Jej efekty bywają trwalsze, a jednocześnie są bezpieczniejsze, ponieważ zestawy do nanoplastii nie zawierają formaldehydu ani ostrych składników chemicznych. Z tego powodu mogą być stosowane nawet przez kobiety w ciąży oraz dzieci od 7 roku życia. Zaletą nanoplastii jest też brak drażniącego zapachu i efektu pieczenia, jakiego możemy doświadczyć stosując inne  metody prostowania włosów.

Różnica między keratynowym prostowaniem a nanoplastią tkwi również w tym, jak długo utrzymuje się efekt. W przypadku zabiegów keratynowych włosy pozostają proste do 3-6 miesięcy, natomiast w przypadku nanoplastyki – nawet od 4 do 8 miesięcy lub do czasu, gdy włosy odrosną.

Jak dokładnie działa nanoplastia

Zestaw do nanoplastii zawiera w składzie wiele dobroczynnych składników, przede wszystkim kolagen, stanowiący jeden z budulców włosa, oraz aminokwasy, które ułatwiają tym związkom przeniknięcie do warstwy korowej włosa. W efekcie otrzymujemy wzmocnienie włosów, naprawę uszkodzeń, odbudowę na głębokim poziomie i odżywienie, które sprawia, że nasza fryzura jest jedwabista, lśniąca i dobrze się układa.

Pomimo wyprostowania włosów, po zabiegu wyglądają one naturalnie, nie tracą objętości, nie stają się płaskie, nie są też bardziej podatne na puszenie, co często wskazywane jest jako jeden z minusów zabiegów keratynowych.

Co może być ważne dla niektórych osób, formuła nanoplastii jest wegańska. Zawiera tylko organiczne składniki.

Dla kogo nanoplastia?

Zabiegi nanoplastii polecane są przede wszystkim osobom z gęstymi, trudnymi do ujarzmienia włosami, osobom, które mają nieregularny skręt włosów, a także tym, którzy chcą poprawić wygląd swoich loków, nadać im połysku. Jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż codzienne prostowanie na gorąco, np. przy użyciu prostownicy.

Gdzie kupić zestaw do nanoplastii?

Nanoplastia staje się coraz bardziej dostępnym zabiegiem, dlatego zestawy do jej wykonania, zawierające zwykle trzy elementy: szampon, serum i balsam nawilżający/odżywkę można kupić w większości dobrze wyposażonych sklepów i hurtowni fryzjerskich. Pojawiają się też w drogeriach internetowych i na portalach aukcyjnych.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *