Laserowe usuwanie tatuaży – Na czym polega?

Tatuaże to świetny sposób na wyrażenie siebie i pokazanie swojej osobowości. Czasami jednak mogą przeszkadzać w Twojej karierze lub po prostu sprawić, że poczujesz się nieswojo. Jeśli szukasz sposobów na usuwanie tatuaży, laserowe usuwanie tatuaży jest jedną z najskuteczniejszych metod.

Usuwanie tatuażu za pomocą laseroterapii to najbezpieczniejszy i najskuteczniejszy sposób na usunięcie tatuażu. Jest to również najbardziej opłacalna opcja.

Oto trzy powody, dla których jest to najlepsza opcja:

  1. Laser może rozbić tusz do tatuażu na małe kawałki, co ułatwia jego usunięcie.
  2. Laseroterapia jest mniej bolesna niż inne metody usuwania.
  3. Laseroterapia ma wyższy wskaźnik skuteczności niż inne metody usuwania.

Co to jest laserowe usuwanie tatuaży?

Laserowe usuwanie tatuaży to proces usuwania tatuaży za pomocą lasera. Laser usuwa cząsteczki atramentu ze skóry i rozbija je na mniejsze cząsteczki. Ten proces może zająć nawet kilka sesji, w zależności od rozmiaru i koloru tatuażu. W laserowym usuwaniu tatuaży stosuje się różne rodzaje laserów.

Jak to działa?

Lasery działają poprzez rozbijanie cząsteczek atramentu na mniejsze cząsteczki. Energia lasera jest pochłaniana przez atrament i rozkłada go na mniejsze cząsteczki, które są następnie usuwane przez układ odpornościowy organizmu

Czy laserowe usuwanie tatuażu jest bolesne?

Laserowe usuwanie tatuażu nie boli tak bardzo, jak zrobienie sobie tatuażu. Niektórzy pacjenci zgłaszają odczuwanie dyskomfortu lub swędzenia podczas leczenia, ale większość ludzi twierdzi, że w ogóle nic nie czuje. Czasem pojawiają się drobne skutki uboczne takiego usuwania tatuaży. Są one takie same jak każdego innego zabiegu laserowego. Efekty uboczne mogą obejmować pęcherze, strupy i infekcje, które można leczyć w domu.

Skutki uboczne można wyleczyć  stosując specjalne produkty do ich niwelowania. To jaki produkt będzie najlepszy zależy od rodzaju blizny i rodzaju skóry. Jeśli masz ciemną karnację, najlepiej użyj produktów zawierających środki rozjaśniające i nawilżające. Jeśli masz jaśniejszy odcień skóry, najlepiej będzie używać produktów zawierających środki minimalizujące blizny, takie jak witamina E i retinoidy.

Jak długo trwa zabieg laserowego usuwania tatuażu?

Proces może zająć od kilku zabiegów do wielu zabiegów, w zależności od rozmiaru i koloru tatuażu. Zależy to również od tego, jaka jest ciemna lub jasna. Laser usuwa ze skóry pigment pasujący do koloru tatuażu. Więc jeśli masz czarno-biały wzór, zajmie to więcej zabiegów niż w przypadku kolorowego wzoru z wieloma odcieniami koloru.

 

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *