Dlaczego jak najszybciej należy ustalić, gdzie nastąpił przeciek wodny?

Sytuacja, gdy będziemy mieli przeciek w rurach nie jest dobra, ponieważ może ona nas narazić na dość duże straty pieniędzy, gdy w odpowiednim czasie nie zobaczymy, że jakiś element w naszym domu mamy zalany. Wtedy trzeba jak najszybciej odciąć dopływ wody do rur, aby nie doszło do dalszego rozprzestrzeniania się wody. Należy też wezwać odpowiednich specjalistów, którzy ustalą przyczynę awarii i ją usuną.  Będą oni musieli też zlokalizować, gdzie dokładnie wystąpił przeciek, a w niektórych przypadkach nie jest łatwo to zrobić.

Próba ciśnieniowa, czyli najczęściej stosowana metoda, aby ustalić lokalizację przecieku wodnego?

Niestety, ale rura może zostać uszkodzona w miejscu, do którego jest utrudniony dostęp  Kiedy specjaliści sprawnie chcą odnaleźć te problematyczne miejsce to muszą w krótkim czasie wykonać kilka czynności.  Powinni oni wykonać próby ciśnieniowe, które pozwolą ustalić jak przewody są szczelne.  Do tego pomiary stosujemy pompy ciśnieniowe, które w połączeniu z manometrami pomogą ustalić, gdzie dokładnie występuje wyciek, ale też jak on jest rozległy. Takie działanie pokaże nam dokładnie, której instalacji dotyczy problem, Ta metoda jest najczęściej wykorzystywana, aby ustalić miejsce wycieku przez osoby się tym zajmujące i jest to bardzo skuteczny zabieg na tego typu problemy.  Próba ciśnieniowa przeprowadzona prawidłowo nie spowoduje żadnych uszkodzeń w instalacji.  Więcej o tej metodzie lokalizacji przecieków wodnych można przeczytać na stronie internetowej https://wycieki.eu.

Pozostałe metody, które dają szansę na zlokalizowanie przecieku wodnego

Dość popularna metoda na wykrycie ewentualnych uszkodzeń w rurach to lokalizacja powstałego problemu przy pomocy gazu znacznikowego. Ten cały proces jest bezpieczny i polega ona na tym, że do instalacji jest wpuszczana powoli mieszanka gazowa, która później ulatnia się w miejscu, gdzie nastąpiło przerwanie przewodu.  Sonda pomaga w tej metodzie ustalić, gdzie dokładnie nastąpił przeciek. Kolejną metodą, która sprawdzi się przy jakiś błędach w instalacji wodnej jest zastosowanie badania termowizyjnego. Przy pomocy specjalnego sprzętu można określić, gdzie jest przeciek.  Przy tym badaniu są analizowane temperatury w miejscach, gdzie nastąpiła wilgoć lub jakieś zabrudzenia spowodowane wodą. Wiedząc, że w domu mamy jakąś nieszczelność rur warto zawołać fachowców, aby ustalili lokalizację przecieku. Nie opłacalne jest kucie ścian i zrywanie podłóg i samemu szukanie miejsc, gdzie doszło do przecieku. Poszukując sami po prostu tracimy czas.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *