Kiedy udać się na masaż?

Nie należy czekać do momentu pojawienia się dolegliwości bólowych, aby zgłosić się do gabinetu fizjoterapeuty. Żyjemy coraz szybciej i w permanentnym stresie, jemy w biegu, prowadzimy siedzący tryb życia bądź odwrotnie – zbyt mocno forsujemy swoje ciało ćwiczeniami. Efektem ubocznym tych wszystkich działań są narastające problemy zdrowotne. Masaż nie tylko jest fantastyczną profilaktyką, ale też przynosi ulgę w przypadłościach, z którymi borykamy się od dłuższego czasu. Kiedy wybrać się do terapeuty i jaki zabieg wybrać? 

Dla kogo jest fizjoterapia?

Fizjoterapia stanowi dużą pomoc w przywracaniu sprawności ruchowej po wypadkach, urazach i kontuzjach. Powinni z niej skorzystać cierpiący z powodu schorzeń neurologicznych oraz układu mięśniowo-szkieletowego. Masaże odgrywają też bardzo istotną rolę w życiu każdego sportowca – dzięki działaniom fizjoterapeuty szybciej wracają do sprawności po urazach, a wydolność ich mięśni wzrasta. Do odwiedzenia rehabilitanta zachęcamy osoby w każdym wieku. Zarówno młodzi, jak i starsi pacjenci znajdą terapię odpowiadającą indywidualnym potrzebom. Jeżeli szukasz masażu w Łodzi, zajrzyj na stronę masazlodz.pl. Znajdziesz tutaj szeroką ofertę różnego rodzaju zabiegów.

Co może zaoferować fizjoterapeuta?

Profesjonalny terapeuta dysponuje kilkoma technikami manualnymi, które stosuje w zależności od indywidualnego zapotrzebowania u pacjenta. Wśród najchętniej stosowanych rodzajów masaży wyróżniamy:

  • masaż relaksacyjny – to technika przeznaczona dla osób potrzebujących odprężenia. Skupia się redukcji napięć mięśniowych, które pozwalają wyeliminować bóle pleców, karku oraz szyi. Pacjent może się wyciszyć i ukoić nagromadzone emocje. 
  • masaż leczniczy – dzięki zastosowaniu ugniatania, rolowania, głaskania i nacisku terapeuta przyspiesza i usprawnia krążenie krwi. 
  • masaż klasyczny – stosowany jest w celach leczniczych, ale również profilaktycznych. Nastawiony na niwelowanie dolegliwości bólowych i regulację napięcia mięśniowego. Pozwala też na zwiększenie wydolności mięśni.
  • masaż limfatyczny – wykonywany jest w celu pobudzenia krążenia chłonki i usunięcia zastojów limfy. Polega na odpowiednim ucisku odprowadzającym limfę. 
  • masaż tkanek miękkich – to wykorzystanie odpowiednik technik manualnych likwidujące dysfunkcję nie tylko w obrębie mięśni, ale też więzadeł, torebek stawowych, powięzi oraz przyczepów mięśni i ścięgien.
  • masaż twarzyusprawnia krążenie krwi, przez co skóra staje się lepiej dotleniona i odżywiona. Ten rodzaj masażu doskonale sprawdza się w walce z workami pod oczami, zmniejsza obrzęki limfatyczne i opuchliznę.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *